ДОБРЕ ДОЈДОВТЕ во
студио маруди

Во вашите најсреќни мигови заедно креираме спомени за следните поколенија. Почнуваме да ја документираме вашата среќа со трудничка фотосесија, за по неколку месеци да се радуваме заедно на првата бебешка фотосесија на вашето новороденче. Потоа продолжуваме да растеме заедно документирајќи ги сите поважни моменти. Добредојдени се и вашите роднини, родители, баби и дедовци за да направиме фамилијарна фотосесија и да ги имате најдрагоцените фотографии во вашиот семеен албум.

Tanja John

Здраво,
јас сум
Тања Џон

Вашиот семеен фотограф

Повеќе од пет години правам семејни портети, со главен фокус на трудници и новороденчиња. Кога фотографирам уживам во секоја секунда креирајќи безвременски спомени, кои знам дека ќе будат силни емоции и секогаш,  ќе бидат потсетник за едно од најсреќните времиња за вашето семејство. Тоа за мене е бесценето.  

49729389_2266955093356374_7585873385402400768_o

Мојата цел е да ја зачувам љубовта, топлината и нежноста на вашето семејство преку фотографија. 


Моментите на внимание, деталите, искрените насмевки, сите мали симпатични нешта што го прават вашето семејство посебно и единствено се токму она што јас ќе го зачувам за вас.


На крајот од фотосесијата ќе го збогатите вашиот семеен албум со спомен за вас, вашите деца и за генерациите кои доаѓаат.


Сето тоа стилизирано и смислено до најситните детали, онака како што вам ви се допаѓа.

tanja-john

Фотосесии

trudnichki fotosesii

труднички фотосесии

БЕБЕШКИ ФОТОСЕСИИ​

ДЕТСКИ
ФОТОСЕСИИ​

роденденски фотосесии

фамилијарни фотосесии

Сакате безвременски спомени за вашето семејство?

Контактирајте ме во секое време и јас ќе се погрижам да го најдеме терминот кој најмногу ќе му одговара на вашето семејство. Вообичаено, фотосесиите се закажуваат две до три недели однапред.
 
За фотосесија на новороденче најдобро е да ме контактирате најдоцна при крај на осмиот месец од бременоста, за да оставам простор во распоредот и да имаме време да се подготвиме за совршена фотосесија на вашето малечко.

 

Викендите се резервирани за моето семејство, па ако не добиете одговор веднаш, тоа со сигурност ќе биде првото нешто што ќе го направам во понеделик.

За Искуството со студио маруди...

Искрено во студиото нема да почувствyавате ниту замор, ниту кога летнало времето. Тања буквално се бори да ги оствари сите наши желби и да им додаде нешто дополнително. Вистински мотиватор, неверојатна енергија. На крајот сепак кај нас доаѓа најтешката задача 🙂 да се одбере што е најдобро од толку многу квалитетни фотографии e речиси невозможно!
Валентина Кујунџиска
мама на јаков и јосиф
Подобар избор не можевме да направиме за првите фотографии на нашето бебе! Професионално од првиот контакт па се до крај! Тања е прекрасна личност, голем професионалец и креативец. Благодарам за прекрасните слики! ❤️
Марија Гогушовска
мама на елена

Ајде да се допишуваме!

Пополнете ја формата подолу и станете дел од Маруди семејството. Дознајте што се подготвува и добивајте специјални понуди директно во вашето сандаче. Се читаме!


Play Video
Маруди-билтенАјде да се допишуваме

Оставете ги вашите податоци и додадете го нашиот мејл во вашите контакти.

Очекувајте интересни содржини, корисни совети, дознајте пред сите што ново подготвуваме и кој знае уште што забавно ќе ни текне да ви подготвиме.

 

Се читаме :)